NEWS

Iga Świątek nie zgadza się ze swoją przeciwniczką, reagując na szokujący upadek Wimbledonu…

Numer 1 na świecie uległ w sobotę zaskakującej porażce 6-3, 1-6, 2-6 z 35. w rankingu Putincewą na korcie nr 1 w All England Club.

Świątek wygrała wszystkie cztery poprzednie spotkania z Putincewą bez straty seta i wyglądało na to, że jest na dobrej drodze do kolejnego przekonującego zwycięstwa, gdy wygrała pierwszego seta 6-3.

Jednak pięciokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema dwukrotnie straciła swój serwis zarówno w drugim, jak i trzecim secie, gdy jej nierozstawiona przeciwniczka w dramatyczny sposób odwróciła mecz do góry nogami.

Porażka z 29-letnią Kazachką zakończyła wspaniałą passę 21 wygranych meczów Świątek i jej starania o czwarty tytuł z rzędu, po triumfach w Madrycie, Rzymie i Roland Garros.

Świątek wciąż szuka pierwszego tytułu na kortach trawiastych, a Wimbledon pozostaje jedynym Wielkim Szlemem, w którym nie dotarła co najmniej do półfinału.

23-letnia Polka ma obecnie rekord 11-5 (69%) w Wimbledonie i przegrała przed etapem ćwierćfinału w czterech z pięciu występów.