CELEBRITY

Przegrany set Fręch, ale co się stało potem. Finalistka Australian Open ograna

Partner merytoryczny: Eleven SportsPrzegrany set Fręch, ale co się stało potem. Finalistka Australian Open ogranaMateusz StańczykTenis10 minut temuLubię toLubię to8Super1Hahaha0Szok0Smutny0Zły0Lubię toSuper9UdostępnijPo udanym rozpoczęciu dnia przez Magdę Linette, później przyszedł czas również na Magdalenę Fręch. Rywalką Polki w walce o awans do drugiej rundy WTA 250 w Pradze była Astra Sharma – finalistka Australian Open 2019 w grze mieszanej. Chociaż aktualnie plasuje się o blisko 100 lokat niżej od naszej tenisistki, to sprawiła dzisiaj sporo problemów Polce. Na szczęście zawodniczka urodzona w Łodzi zdołała opanować na koniec sytuację i odniosła zwycięstwo 6:4, 2:6, 6:2.

Wczorajszy dzień na turnieju WTA 250 w Pradze przyniósł polskim kibicom tenisowym wiele emocji. Po udanym rozpoczęciu dnia przez Magdę Linette, na korcie pojawiła się Magdalena Fręch. Jej przeciwniczką była Astra Sharma, finalistka Australian Open 2019 w grze mieszanej. Pomimo różnicy w rankingu, mecz okazał się być bardzo wymagający i pełen zwrotów akcji. Ostatecznie Fręch zdołała przełamać opór rywalki i wygrała w trzech setach 6:4, 2:6, 6:2.

Pierwszy set meczu był pełen zaciętej walki. Magdalena Fręch zaczęła pewnie, dobrze serwując i skutecznie odpowiadając na zagrania Sharmy. Polka wykorzystywała swoją dynamikę i precyzję, co pozwoliło jej na wygranie kilku kluczowych punktów. Sharma, mimo że znajduje się w rankingu blisko 100 miejsc niżej od Fręch, pokazała, że potrafi być groźną przeciwniczką. Set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Polki, co dodało jej pewności siebie na dalszą część meczu.

Drugi set przyniósł zupełnie inną dynamikę. Astra Sharma, zmotywowana przegraną w pierwszym secie, zaczęła grać bardziej agresywnie. Jej precyzyjne uderzenia i mocne serwisy sprawiły, że Fręch miała trudności z utrzymaniem tempa. Sharma szybko zdobywała punkty i narzucała swoje warunki gry. Magdalena Fręch, mimo prób zmiany strategii, nie była w stanie znaleźć skutecznej odpowiedzi na dynamiczną grę Australijki. Set zakończył się wynikiem 2:6, co oznaczało, że o wyniku meczu zadecyduje trzeci set.

Trzeci set był pokazem determinacji i umiejętności Magdaleny Fręch. Polka zdołała zebrać siły i wrócić do swojej najlepszej gry. Początek seta był wyrównany, ale z każdą kolejną wymianą Fręch zyskiwała przewagę. Jej precyzyjne uderzenia, skuteczny serwis i znakomita gra przy siatce pozwoliły jej na zdobycie kluczowych punktów. Sharma, mimo prób, nie była w stanie zatrzymać rozpędzonej Polki. Set zakończył się wynikiem 6:2 dla Fręch, co oznaczało jej zwycięstwo w całym meczu.