Pierwszy krok do medalu wykonany. Kiedy kolejny mecz Igi Świątek na igrzyskach?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/Divyakant Solanki / Na zdjęciu: Iga Świątek

PAP/EPA / EPA/Divyakant Solanki / Na zdjęciu: Iga Świątek

zdjęcie autora artykułu

Mateusz Kozanecki

27.07.2024, 12:56

Iga Świątek pokonała Irinę-Camelię Begu w meczu I rundy turnieju olimpijskiego. Spotkanie rozstrzygnęło się w dwóch setach. Sprawdź, kiedy Polka rozegra kolejny mecz i z kim może się w nim zmierzyć.

Oglądaj mecze tenisa na Igrzyskach – na żywo w Pilocie WP [REKLAMA]

Iga Świątek nie bez problemów rozpoczęła rywalizację w igrzyskach olimpijskich. Przypomnijmy, że zmagania toczą się na kortach Rolanda Garrosa, gdzie od 2020 Polka wywalczyła cztery wielkoszlemowe triumfy.

Irina-Camelia Begu postawiła jej trudne warunki. O ile w pierwszym secie urwała liderce światowego rankingu zaledwie dwa gemy, o tyle w drugiej partii prowadziła już 5:4 i serwowała na zwycięstwo w secie.

Ostatecznie to faworytka mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Iga Świątek wygrała 6:2, 7:5 i zameldowała się w II rundzie (szczegółową relację z meczu przeczytasz TUTAJ).

W niej zmierzy się z lepszą w starciu Nadia Podoroska (WTA 85) – Diane Parry (WTA 52). Ten pojedynek miał się rozpocząć w sobotę (27 lipca) w południe, ale został opóźniony z powodu opadów deszczu.