NFL

Paris Olympics 2024: Iga Swiatek vs Wang Xiyu preview, head-to-head, prediction, odds and pick

W trzeciej rundzie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku Iga Świątek zmierzy się z Chinką Wang Xinyu.

Świątek w pierwszej rundzie zremisowała z Rumunką Iriną-Camelią Begu. Po wygodnym zwycięstwie w pierwszym secie, podniosła się po załamaniu w drugim secie i wygrała cały mecz 6:2, 7:5.

Po trudnym spotkaniu z Begu Świątek w drugiej rundzie wróciła na swoją najlepszą pozycję. Numer 1 na świecie zapewnił sobie łatwe zwycięstwo 6:1, 6:1 z Francuzką Diane Parry i po raz pierwszy w historii awansował do trzeciej rundy igrzysk olimpijskich.

Wang pokonała Czechkę Lindę Noskovą 6:3, 6:3 i w drugiej rundzie zmierzyła się z Dianą Shnaider. Ten ostatni zdobył tytuł na korcie węgierskim w przededniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Na początku meczu obaj zawodnicy zamienili się przerwami na serwis, po czym przez kilka kolejnych gier utrzymywali stały serwis. Wang podniosła stawkę później, po czterech gemach i wygraniu pierwszego seta. Przez resztę meczu przegrała tylko jedną partię w kolejnym secie i wygrała 6:3, 6:1.

Iga Świątek vs Wang Xiyu bezpośrednio
Świątek prowadzi w bezpośrednim pojedynku z Wangiem 1:0. Poprzednie spotkanie na tegorocznym Madrid Open wygrała w prostych setach.