CELEBRITY

Płakałabym przez tydzień.” Iga Świątek szczerze o kulisach olimpijskiego medalu

Published

on

Iga Świątek, światowa jedynka w tenisie, po raz kolejny udowodniła, że jest nie tylko znakomitą zawodniczką, ale także osobą o niesamowitej wrażliwości i szczerości. Jej zdobycie brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 było nie tylko wynikiem ciężkiej pracy, ale także emocjonalną podróżą pełną wzlotów i upadków. W szczerym wywiadzie Iga opowiedziała o kulisach swojego sukcesu, nie ukrywając emocji, które towarzyszyły jej na każdym kroku.

Droga do Medalu: Od Rozczarowania do Triumfu

Świątek rozpoczęła swoją olimpijską przygodę z ogromnymi oczekiwaniami. Jako liderka światowego rankingu i czterokrotna mistrzyni French Open, Polka była jedną z faworytek do złota. Jej droga do półfinału była pełna wyzwań, ale Iga pokazała niezłomną determinację, wygrywając kolejne mecze.

W półfinale Świątek zmierzyła się z Xinyu Wang, utalentowaną zawodniczką z Chin. Mecz był niezwykle zacięty, pełen zwrotów akcji i emocji. Niestety, Iga przegrała w trzech setach, co było dla niej ogromnym ciosem. “To była jedna z najtrudniejszych porażek w mojej karierze” – przyznała Polka.

Emocjonalne Wyznanie po Półfinale

Po przegranej w półfinale, Świątek nie kryła swoich emocji. “Gdyby nie moje wsparcie, prawdopodobnie płakałabym przez tydzień” – powiedziała, odnosząc się do swojej drużyny trenerskiej i bliskich. “Byłam bardzo rozczarowana i smutna, ale wiedziałam, że muszę się szybko pozbierać, by walczyć o brąz”

Walka o Brązowy Medal

Mecz o trzecie miejsce był kolejnym testem dla Świątek, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jej przeciwniczką była Caroline Garcia, doświadczona zawodniczka z Francji. Od początku meczu Świątek grała pewnie i z determinacją, narzucając swoje tempo gry. Wygrała pierwszy set 6-3, a drugi set zakończył się wynikiem 6-4, co zapewniło jej brązowy medal.

Radość i Wzruszenie

Po zwycięstwie, Świątek nie kryła radości i wzruszenia. “Zdobycie medalu olimpijskiego to spełnienie marzeń. Jestem dumna, że mogłam reprezentować Polskę i zdobyć ten medal dla mojego kraju” – powiedziała Iga, nie kryjąc łez szczęścia. “To była trudna droga, pełna wyzwań, ale wsparcie mojej drużyny i kibiców pomogło mi przetrwać najtrudniejsze momenty”

Refleksje i Plany na Przyszłość

Po zakończeniu igrzysk, Świątek podzieliła się swoimi refleksjami na temat przyszłości. “Olimpiada to wyjątkowe doświadczenie, które nauczyło mnie wiele o sobie samej i o tym, jak radzić sobie z presją. Teraz chcę odpocząć i zregenerować siły, ale już myślę o kolejnych wyzwaniach” – dodała.

Historia Igi Świątek to inspirujący przykład tego, jak determinacja, wsparcie bliskich i umiejętność radzenia sobie z emocjami mogą prowadzić do wielkich osiągnięć. Jej brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu to dowód na to, że nawet po największych rozczarowaniach można osiągnąć sukces i spełnić marzenia