Connect with us

Breaking News

Iga Świątek składa hołd Caroline Garcia za wyrażenie sprzeciwu wobec obrzydliwych wiadomości, które otrzymała po przegranej na US Open

Published

on

Iga Świątek , najlepsza tenisistka na świecie, okazała wsparcie Caroline Garcia po tym, jak Francuzka spotkała się z internetowymi nadużyciami po przegranej w US Open. Garcia, która była 28. rozstawioną zawodniczką, niespodziewanie przegrała z Renatą Zarazuą z Meksyku w pierwszej rundzie turnieju we wtorek (27 sierpnia).

Garcia udostępniła zdjęcia czterech z wielu obraźliwych wiadomości, które otrzymała w mediach społecznościowych po swojej porażce. Swiatek pochwaliła numer 30 na świecie za publiczne poruszenie tej kwestii i zrozumienie jej uczuć na podstawie osobistych doświadczeń.

Iga Świątek pokonała Kamillę Rakhimovą w pierwszej rundzie US Open
Najwyżej rozstawiona Iga Świątek stanęła przed trudnym wyzwaniem ze strony szczęśliwej przegranej Kamilli Rakhimowej w pierwszej rundzie US Open. Polska supergwiazda zdołała obronić trzy punkty setowe w napiętym tie-breaku w drugim secie, zanim zapewniła sobie zwycięstwo 6-4, 7-6(6). Mecz trwał 1 godzinę i 52 minuty.

Iga Świątek US Open
Iga Świątek US Open (przez Imago)
Mecz rozpoczął się dominacją Swiatek, która szybko objęła prowadzenie 4-0 i straciła tylko trzy punkty. Jednak Rakhimova, która wcześniej w Waszyngtonie zepchnęła Arynę Sabalenkę do trzech setów , walczyła dalej. Swiatek miała problemy z zamknięciem meczu, serwując przy stanie 5-4 w drugim secie, ostatecznie potrzebując ciasnego tie-breaka, aby awansować.

Mistrzyni US Open 2022 zmierzy się z kwalifikantką Eną Shibaharą w drugiej rundzie. Shibahara, była czwarta na świecie tenisistka w grze podwójnej, w tym roku przeszła na grę pojedynczą i wygrała swój pierwszy mecz singlowy Wielkiego Szlema po długiej, trzysetowej walce z Darią Saville .