Breaking News

W US Open 2024, Iga Świątek i Daniil Medvedev, którzy odpadli w ćwierćfinałach, zarobili po 500 000 dolarów. Zheng Qinwen, która odpadła w czwartej rundzie, oraz Coco Gauff, która także odpadła w ćwierćfinałach, otrzymały po 320 000 dolarów.

W emocjonujących ćwierćfinałach US Open kilka czołowych zawodników doświadczyło nieoczekiwanych porażek, a każdy z nich otrzymał 530 000 dolarów nagrody. Wśród wyróżniających się nazwisk, które odpadły z turnieju, znaleźli się numer 1 na świecie Iga Świątek, były mistrz US Open Daniil Medvedev, złota medalistka olimpijska Zheng Qinwen oraz numer 10 na świecie Alex de Minaur.

Iga Świątek, która wcześniej dominowała na French Open, musiała pogodzić się z porażką przeciwko Jessice Peguli. Pegula zaprezentowała znakomitą formę, pokonując Świątek 6-2, 6-4. Ta przegrana oznacza kolejny wczesny koniec dla Świątek w Wielkim Szlemie poza Roland Garros, ponieważ w ostatnich latach miała trudności z przejściem do półfinałów w innych turniejach Wielkiego Szlema.

Daniil Medvedev zakończył swoją walkę o drugi tytuł US Open, przegrywając z numerem 1 Jannikiem Sinnerem. W trudnym i emocjonującym meczu Medvedev przegrał w czterech setach 6-2, 1-6, 6-1, 6-4. Ta porażka była szczególnie znacząca, ponieważ oznaczała pierwszy ćwierćfinałowy odpadek Medvedeva w Nowym Jorku. Wcześniej, w sezonie, Medvedev także przegrał z Sinnerem, co pokazuje przewagę Włocha w tym roku.

Zheng Qinwen, złota medalistka olimpijska, również została wyeliminowana z turnieju po przegranej z Aryną Sabalenką. W powtórce ich finałowego pojedynku Australian Open z początku roku, Sabalenka pokazała swoją dominację, wygrywając 6-1, 6-2. Przegrana Zheng podkreśliła ogromną konkurencję i wysoki poziom tegorocznego turnieju.

Australijczyk Alex de Minaur nie zdołał pokonać Jacka Drapera, przegrywając w trzech setach 6-3, 7-5, 6-2. Ta porażka oznacza trudny koniec dla de Minaura w meczu, w którym Draper okazał się lepszym zawodnikiem.

Oprócz tych wysokoprofilowych przegranych, kilku innych znanych graczy również odpadło w ćwierćfinałach. Niemiecki tenisista Alexander Zverev został pokonany przez Taylora Fritza w czterech setach. Przegrana Zvereva została dodatkowo uwydatniona przez pechową kontuzję Grigora Dimitrova podczas meczu z Francesem Tiafoe. Dimitrov, który był wyraźnie dotknięty kontuzją, musiał wycofać się w czwartym secie, kończąc swoją walkę o tytuł.

Beatriz Haddad Maia została pokonana przez Karolinę Muchovą, która pewnie wygrała 6-1, 6-4. Z kolei Paula Badosa została wyeliminowana przez Emmę Navarro w wyrównanym pojedynku. Badosa, która prowadziła 5-1 w drugim secie, ostatecznie uległa Navarro 6-2, 7-5.

Nagrody finansowe za osiągnięcie ćwierćfinałów wzrosły w tym roku. Zawodnicy, którzy dotarli do tego etapu, otrzymali po 530 000 dolarów, co stanowi znaczący wzrost o 75 000 dolarów w porównaniu do 455 000 dolarów przyznanych w poprzednim roku.