Breaking News

Thrillery na otwarcie turnieju w Wuhanie. Porażka rewelacji sezonu

Pierwszy dzień turnieju WTA 1000 w Wuhanie dostarczył emocjonujących starć. Brazylijka Beatriz Haddad Maia złamała opór Amerykanki Madison Keys. Odpadła rozstawiona z numerem 12. Diana Sznaider, która uległa Kanadyjce Leylah Fernandez.

W poniedziałek rozpoczęła się siódma edycja turnieju w Wuhanie, pierwsza od 2019 roku. Pierwszego dnia nie brakowało deszczu, ale wszystkie zaplanowane mecze zostały rozegrane. Wiele z nich trzymało w napięciu.

Duże emocje były w pierwszy secie starcia Beatriz Haddad Mai (WTA 12) z Madison Keys (WTA 20). Amerykanka odrobiła straty z 3:5 i doszło do tie breaka. W nim Brazylijka obroniła piłkę setową. Ostatecznie tenisistka z Ameryki Południowej wygrała całe spotkanie 7:6(7), 6:2.

W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Haddad Maia obroniła dziewięć z 12 break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Było to jej drugie spotkanie z Keys w tym roku. W Rzymie na korcie ziemnym z wygranej cieszyła się Amerykanka. Kolejną rywalką Brazylijki będzie Marie Bouzkova lub Weronika Kudermetowa.