Breaking News

Nagłówki sportowe: Iga Świątek pokonuje Naomi Osakę w thrillerze na French Open

Published

on

W jednym z najbardziej elektryzujących meczów w historii French Open, Iga Świątek po raz kolejny udowodniła, że jest jedną z czołowych tenisistek na świecie, pokonując Naomi Osakę w dramatycznym pojedynku. Spotkanie, które trwało ponad trzy godziny, zakończyło się zwycięstwem Polki po zaciętej walce na korcie Philippe-Chatrier.

Pierwszy set – dominacja Osaki

Naomi Osaka, czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, weszła na kort z determinacją i pewnością siebie, wywierając presję na Świątek już od pierwszych piłek. Japonka serwowała mocno i dokładnie, a jej agresywna gra z głębi kortu pozwalała na skuteczne zdobywanie punktów. Iga miała trudności z dostosowaniem się do tempa gry przeciwniczki, co zaowocowało przegraną w pierwszym secie 3:6.

Drugi set – powrót Świątek

Drugi set był zupełnie inny. Świątek, znana ze swojej odporności psychicznej i umiejętności adaptacji, zaczęła grać bardziej agresywnie, zmieniając tempo i urozmaicając swoje uderzenia. Polka zaczęła korzystać z topspinowych forehandów, które sprawiały Osace duże problemy. Przy wsparciu licznie zgromadzonej publiczności, Iga odzyskała inicjatywę i wygrała drugiego seta 7:5, doprowadzając do wyrównania.

Decydujący set – zacięta walka

Trzeci set był prawdziwym pokazem siły obu zawodniczek. Wymiany stawały się coraz dłuższe i bardziej emocjonujące, a zarówno Świątek, jak i Osaka walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie to Polka zachowała więcej zimnej krwi w decydujących momentach, skutecznie serwując i grając precyzyjne passing shoty. Świątek triumfowała 6:4, kończąc mecz w wielkim stylu.