Connect with us

Breaking News

Tajemnice nowego trenera Igi Świątek. “To była klasyczna PR-owa papka”

Published

on

Wim Fissette to postać wyjątkowa w świecie tenisowego coaching’u, choć w rodzimej Belgii pozostaje praktycznie anonimowy. Ma opinię jednego z najlepszych trenerów na świecie, znanego z niezwykłej skuteczności i profesjonalizmu. Przez lata Fissette współpracował z dziesięcioma czołowymi tenisistkami, z którymi zdobył sześć tytułów Wielkiego Szlema, a teraz rozpoczyna nowy rozdział z Igą Świątek, zastępując jej…

Wim Fissette to postać wyjątkowa w świecie tenisowego coaching’u, choć w rodzimej Belgii pozostaje praktycznie anonimowy. Ma opinię jednego z najlepszych trenerów na świecie, znanego z niezwykłej skuteczności i profesjonalizmu. Przez lata Fissette współpracował z dziesięcioma czołowymi tenisistkami, z którymi zdobył sześć tytułów Wielkiego Szlema, a teraz rozpoczyna nowy rozdział z Igą Świątek, zastępując jej dotychczasowego trenera, Tomasza Wiktorowskiego.

Kim jest Wim Fissette i co sprawia, że jest tak rozchwytywany? Belgijscy dziennikarze, tacy jak Yves Simon z “Le Soir” czy Frank Van Roost, emerytowany dziennikarz i sąsiad Fissette’a, odkrywają kulisy jego kariery. Choć jest mistrzem w swoim fachu, Fissette nie jest wolny od kontrowersji. Często zmienia pracę, a jego współprace z zawodniczkami nie trwają długo. Właśnie ten temat poruszono w podcaście Functional Tennis, gdzie prowadzący zarzucił mu “skakanie z kwiatka na kwiatek”. Fissette odpowiedział, że to nie długość współpracy ma znaczenie, lecz jej efekty.

Przez lata Fissette miał okazję współpracować z największymi gwiazdami tenisa, takimi jak Kim Clijsters, Wiktoria Azarenka, Angelique Kerber czy Naomi Osaka. Czasem wracał do swoich dawnych podopiecznych, tak jak miało to miejsce z Azarenką i Osaką. Yves Simon opisuje go jako perfekcjonistę – dla Wima błędy na treningu są niedopuszczalne, choć w meczach mogą się zdarzyć.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 UKlery