CELEBRITY

A jednak. Wyścig Mirosław – Świątek naprawdę się odbędzie! Yet. The Mirosław – Świątek race will really take place!

Czy jestem gotowa, żeby się z Tobą ścigać? Sprzęt się zgadza?” – to pytanie Iga Świątek zadała Aleksandrze Mirosław, złotej medalistce igrzysk olimpijskich w Paryżu we wspinaczce sportowej na czas. “Strój perfekcyjny! Poproszę miejsce i godzinę” – tak tenisistce odpowiedziała Mirosław. Czy do takiego wyścigu między polskimi medalistkami z igrzysk faktycznie dojdzie? O to dziennikarze postanowili zapytać Mirosław podczas jednej z konferencji prasowych.

Aleksandra Mirosław i Iga Świątek to zaledwie część polskich medalistek podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mirosław zdobyła jedyny złoty medal dla Biało-Czerwonych we wspinaczce sportowej na czas. W finale Polka pokonała ściankę w czasie 6,10 s i wyprzedziła Chinkę Lijuan Deng. – Pracuje się na to całą karierę. Może nie do końca na wstępie świadomie. Dzień przed finałem dostałam cytat z Ireny Szewińskiej – że medal igrzysk ma się do końca życia, a nasz rekord ktoś może pobić. Na zawsze będę już mistrzynią olimpijską – mówiła Mirosław po zdobyciu złotego medalu.

Warto dodać, że w kwalifikacjach Mirosław dwukrotnie pobiła rekord świata i najszybciej pokonała ściankę w czasie 6,06 s. Dzięki zdobyciu złotego medalu Mirosław otrzyma 250 tys. złotych, diament, obraz, voucher na wakacje i mieszkanie dwupokojowe od Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także 100 tys. złotych i stypendium od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

medalem po igrzyskach olimpijskich w Paryżu wróciła też Iga Świątek (1. WTA). Liderka światowego rankingu wywalczyła brązowy medal po zwycięstwie 6:2, 6:1 nad Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą (84. WTA). To był pierwszy polski medal w tenisie podczas igrzysk olimpijskich. – Cieszę się, że po tylu emocjach, zrobiłam dziś robotę. Pozbieranie się jest dla mnie super, bo wczoraj czułam się, jakbym miała jakąś żałobę – mówiła Świątek po meczu o brązowy medal.