Breaking News

Iga Świątek Dominuje Enę Shibaharę, Awansując do 3. Rundy US Open 2024

Iga Świątek kontynuuje swoją imponującą passę na kortach Flushing Meadows, pokonując Enę Shibaharę w drugim meczu i pewnie awansując do 3. rundy US Open 2024. Polska liderka światowego rankingu, która w ostatnich latach ugruntowała swoją pozycję w czołówce światowego tenisa, nie dała najmniejszych szans swojej rywalce, wygrywając mecz w dwóch setach 6-2, 6-1.

Od samego początku Świątek narzuciła swoje tempo gry, zmuszając Shibaharę do defensywy. Jej agresywne zagrania, precyzyjne serwisy i doskonałe forehandy sprawiły, że Japonka miała trudności z nawiązaniem walki. Świątek zdominowała każde wymianę, szybko przejmując kontrolę nad meczem i nie pozwalając Shibaharze na rozwinięcie skrzydeł.

W pierwszym secie Polka błyskawicznie objęła prowadzenie, przełamując serwis Shibahary już w trzecim gemie. Jej pewność siebie i skuteczność w wymianach nie pozostawiały złudzeń, kto tego dnia rządzi na korcie. Shibahara próbowała odpowiadać, jednak jej zagrania często kończyły się błędami wymuszonymi przez Świątek, która skrupulatnie wykorzystywała każdą słabość przeciwniczki.

Drugi set to już pełna dominacja Świątek. Japonka, mimo kilku prób odzyskania inicjatywy, nie była w stanie sprostać sile i precyzji gry Polki. Świątek grała jak w transie, kończąc wymiany błyskawicznymi winnerami i zdobywając kolejne gemy z zadziwiającą łatwością. Ostatecznie zamknęła mecz w nieco ponad godzinę, przypieczętowując swój awans do 3. rundy.

Po meczu Świątek nie kryła zadowolenia z rezultatu. „Czułam się dziś bardzo pewnie na korcie. Wiedziałam, że muszę narzucić swoje tempo od samego początku, i cieszę się, że udało mi się to zrealizować. Ena to utalentowana zawodniczka, więc wiedziałam, że muszę być skoncentrowana na każdym punkcie,” powiedziała Iga w pomeczowym wywiadzie.

Ten sukces potwierdza, że Świątek jest w doskonałej formie i gotowa na kolejne wyzwania w tegorocznym US Open. Jej pewność siebie, precyzyjność i taktyczna dojrzałość sprawiają, że jest uważana za jedną z głównych faworytek do końcowego triumfu w Nowym Jorku.

W trzeciej rundzie Świątek zmierzy się z kolejną wymagającą rywalką, ale po dzisiejszym występie, kibice na całym świecie mogą być pewni, że Polka zrobi wszystko, aby utrzymać swoją zwycięską passę i walczyć o tytuł w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie.