CELEBRITY

World No 1 and defending champion Iga Swiatek survived match point before sneaking past Naomi Osaka 7-6 (7-1) …

Iga Świątek, trenutno najbolja tenisačica svijeta, pobijedila je bivšu broj jedan Naomi Osaku u uzbudljivom meču na French Openu. Ovaj susret privukao je veliku pažnju ljubitelja tenisa širom svijeta, jer su se dvije teniske zvijezde borile za mjesto u finalu jednog od najprestižnijih turnira na svijetu.

Meč je bio izuzetno napet i neizvjestan, s obje igračice koje su pokazale vrhunsku igru i borbenost. Prvi set je bio izjednačen, s obje strane koje su držale svoje servise do tie-breaka. U tie-breaku, Świątek je pokazala nevjerojatnu mentalnu snagu i preciznost, osvojivši set rezultatom 7-6.

Drugi set je započeo slično, ali Osaka je uspjela napraviti break i povesti. Međutim, Świątek je brzo odgovorila vraćajući break i izjednačivši rezultat. Obje igračice su nastavile igrati na visokom nivou, ali Świątek je uspjela još jednom napraviti break i zatvoriti set rezultatom 6-4.

U trećem setu, napetost je bila na vrhuncu, s obje igračice koje su se borile za svaki poen. Świątek je ponovno pokazala zašto je trenutno najbolja tenisačica na svijetu, osvojivši ključne poene i osiguravši pobjedu rezultatom 7-5. Ova pobjeda ne samo da je osigurala Świątek mjesto u finalu, već je i potvrdila njen status kao vodeće igračice u ženskom tenisu.

Navijači su oduševljeno slavili pobjedu Świątek, dok je Osaka pokazala sportsku velikodušnost čestitajući svojoj protivnici. Ovaj meč će sigurno ostati upamćen kao jedan od najuzbudljivijih susreta na French Openu, a ljubitelji tenisa s nestrpljenjem iščekuju finalni meč u kojem će Świątek pokušati osvojiti još jedan Grand Slam naslov.