NFL

“Aż żal patrzeć”. Co za słowa ekspertów po meczu Igi

Published

on

Iga Świątek nie miała litości dla Petry Matrić. Spotkanie Polki z Chorwatką potrwało zaledwie 70 minut, w ciągu których rywalka naszej zawodniczki ugrała jedynie trzy gemy. Eksperci byli pod wrażeniem deklasacji ze strony Igi.

Na kortach ziemnych Iga Świątek jest nie do zatrzymania. Po rozpoczęciu sezonu na mączce nasza tenisistka nie przegrała żadnego spotkania w Stuttgarcie, gdzie obroniła tytuł.

Następnie Polka przeniosła się do Madrytu, gdzie wystartowała w turnieju WTA 1000. W poprzednim sezonie liderka światowego rankingu nie zdecydowała się na start w Hiszpanii, przez co tym razem mogła zyskać sporą liczbę punktów w przypadku końcowego triumfu.

Aby sięgnąć po tytuł w tej imprezie, Świątek musi wygrać jeszcze dwa mecze po tym, jak w ćwierćfinale odprawiła z kwitkiem Petrę Martić. Chorwatka w pierwszym secie została rozbita, kiedy to nie wygrała żadnego gema. Lepiej poradziła sobie w drugiej partii, ale i tak nie była w stanie za dużo zrobić. Ostatecznie przegrała 0:6, 3:6.