Breaking News

Iga Swiatek beats Anastasia Pavlyuchenkova to reach US Open 2024 fourth round.

Published

on

Świątek, mistrzyni US Open 2022, której pięć tytułów w tym roku obejmuje czwarty tytuł na Roland Garros, nie miała większych problemów w potencjalnie trudnym pojedynku z byłą finalistką French Open, która ma na swoim koncie siedem innych występów w ćwierćfinałach Wielkiego Szlema.

Pavlyuchenkova, ukąszona przez porażkę 6-0, 6-0 z Świątek w ich jedynym wcześniejszym spotkaniu na ceglanej nawierzchni w Rzymie w zeszłym roku, stawiła silniejszy opór.

Świątek przełamała serwis w pierwszym gemie, zdobywając prowadzenie 3-1, ale Pavlyuchenkova się obroniła, utrzymując serwis w gemie na cztery deuce i zmniejszając przewagę do 4-3.

Jednak przewaga Świątek utrzymała się, a ona zakończyła seta, serwując bez problemów, nie pozwalając na żadną okazję do przełamania.

W drugim secie Świątek była jeszcze bardziej dominująca – być może zirytowana piłką od Pavlyuchenkovej, która trafiła ją w ciało przy pierwszym punkcie seta.

Świątek przełamała serwis Pavlyuchenkovej na 2-1, a następnie pewnie utrzymała serwis, ponownie przełamując i płynnie zmierzając do zwycięstwa.

Teraz zmierzy się z rozstawioną z numerem 16 Liudmilą Samsonovą z Rosji o miejsce w ćwierćfinałach.