Connect with us

CELEBRITY

Iga Świątek celuje w swój pierwszy tytuł na Wimbledonie

Published

on

Iga Świątek, obecnie uznawana za najlepszą tenisistkę na świecie, zdecydowanie zdominowała korty ziemne. Dzięki niedawnemu trzeciemu z rzędu zwycięstwu na French Open oraz piątemu tytułowi wielkoszlemowemu, Świątek udowodniła swoją potęgę w świecie tenisa. Jednak jej droga do stania się mistrzynią wszystkich nawierzchni nie jest kompletna bez tytułu na Wimbledonie, wyzwania, które jest gotowa podjąć.

Pomimo trudnej drugiej rundy przeciwko Naomi Osace, Świątek była bezbłędna w sezonie na kortach ziemnych. Zdecydowanie pokonała Arynę Sabalenkę, ówczesną wiceliderkę rankingu, w finałach turniejów w Madrycie i Rzymie. Triumf Świątek na Roland Garros, gdzie pokonała Włoszkę Jasmine Paolini, jeszcze bardziej umocnił jej dominację na kortach ziemnych.

Świątek może pochwalić się imponującym dorobkiem 22 tytułów singlowych na kortach ziemnych i twardych, jednak jej sukcesy na kortach trawiastych są skromniejsze. Do tej pory nie osiągnęła finału ani nie zdobyła trofeum na tej nawierzchni. Jednak może czerpać inspirację od Rafaela Nadala, który mimo swojej dominacji na kortach ziemnych, wygrał Wimbledon dopiero w 2008 roku, w tym samym roku, w którym zdobył swój czwarty tytuł na French Open.

Przybywając na Wimbledon jako najwyżej rozstawiona, Świątek ma nadzieję poprawić swoje zeszłoroczne osiągnięcie, jakim był ćwierćfinał. Warto zauważyć, że w tym miesiącu zrezygnowała z turniejów przygotowawczych na kortach trawiastych, stawiając na pierwszym miejscu swoje zdrowie fizyczne po intensywnym sezonie na kortach ziemnych. Odnosząc się do tej decyzji, Świątek powiedziała: “Gra przed Wimbledonem może być korzystna, ale po rywalizacji w Stuttgarcie, Madrycie, Rzymie i French Open, musiałam zadbać o swoje zdrowie fizyczne.”

Świątek pracuje nad adaptacją do kortów trawiastych, podkreślając, że z każdym rokiem czuje się na nich coraz pewniej. “W zeszłym roku czułam, że szybciej adaptuję się do trawy,” podzieliła się. “Gdybym odpadła wcześniej na French Open, mogłabym więcej grać na trawie, ale kocham grać na ziemi i nigdy z tego nie zrezygnuję.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 UKlery