NFL

Iga Świątek: „Nie mogę wygrać więcej meczów w tym okresie.”

Rumuńska tenisistka Gabriela Lee będzie kolejną rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 250 w Warszawie. Francuzka Kristina Mladenović i Węgierka Anna Bondar stoczyły nieprawdopodobną batalię.

W środę w Warszawie tenisistkom nie przeszkadzał deszcz i została dokończona I runda. Wyłoniona została kolejna rywalka Igi Świątek. Została nią Gabriela Lee (WTA 146), która zwyciężyła 3:6, 6:2, 7:5 Ralukę Serban (WTA 185). We wtorek spotkanie zostało przerwane, gdy Cypryjka prowadziła 4:2 w trzecim secie. Dzień później Rumunka odwróciła losy tej konfrontacji.

W trwającym dwie godziny i 45 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Lee. Rumunka zdobyła o dwa punkty więcej (94-92). Jeszcze nie miała okazji zadebiutować w wielkoszlemowym turnieju. Osiem razy nie przeszła kwalifikacji, w tym do tegorocznych Australian Open, Rolanda Garrosa i Wimbledonu. Mecz Świątek z Lee odbędzie się w czwartek.

Dwudniowy bój stoczyły Kristina Mladenović (WTA 116) i Anna Bondar (WTA 52). Spotkanie było niesłychanie emocjonujące. Francuzka popełniła 21 podwójnych błędów, ale wygrała 1:6, 7:5, 7:6(8) po dwóch godzinach i 55 minutach. W trzecim secie odrodziła się ze stanu 2:5. Obroniła sześć piłek meczowych, jedną w 10. i dwie w 12. gemie oraz trzy w tie breaku. Kolejną rywalką Mladenović będzie Szwajcarka Viktorija Golubić.