Connect with us

Breaking News

Iga Świątek po raz kolejny doceniona. “Jej rozwój jest niemal nadludzki”

Published

on

Iga Świątek ma za sobą kolejny kapitalny sezon. Polka zasłużyła na mnóstwo komplementów, które teraz płyną w jej kierunku z różnych stron. – Nie jestem pewien, czy ludzie naprawdę rozumieją, o czym mówimy – przyznał Bastien Fazincani, francuski trener.

Iga Świątek nie miał

Liderka rankingu WTA w 2023 roku wygrała turnieje w Dosze, Stuttgarcie, Paryżu, Warszawie, Pekinie i Cancun. Zapisała na swoim koncie kolejny wielkoszlemowy tytuł, pierwszy raz wygrała zmagania podsumowujące sezon. Tenisistka z Raszyna znów nie miała sobie równych.

Postawę Polki mocno komplementował francuski trener Bastien Fazincani. Przyznał, że widział grę Świątek jeszcze w… 2018 roku na turnieju ITF w Egipcie. – Pamiętam jej występ sprzed pięciu lat. Nie jestem pewien, czy ludzie naprawdę rozumieją, o czym mówimy. Jej rozwój jest niemal nadludzki – powiedział w rozmowie z portalem “welovetennis.fr”.

Tenisistka z Raszyna była również bardzo chwalona przez Pam Shriver, jedną z najlepszych deblistek w historii tej dyscypliny. Amerykanka wygrała 111 turniejów w grze podwójnej.

– Gdybym miała obstawiać, że ktoś będzie numerem jeden pod koniec przyszłego roku, to postawiłabym na Igę. Dlaczego? Ona jest najbardziej konsekwentna. Wie, czego potrzeba, aby zrealizować cel w ciągu 11 miesięcy. Iga ma wokół siebie świetny zespół i wie, kiedy nie musi grać. Poza tym jest naprawdę zdyscyplinowana. W wieku 22 lat widzę, że zamierza dodać do swojej gry kilka kolejnych rzeczy – powiedziała w rozmowie z oficjalnymi mediami WTA.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © 2024 UKlery