NFL

Iga Świątek Pokonuje Trudne Wyzwaniem i Awansuje w Olimpijskim Turnieju Tenisowym

W deszczowy początek olimpijskiego turnieju tenisowego 27 lipca, światowa numer jeden Iga Świątek pokazała swoją odporność i umiejętności, pokonując Rumunkę Irinę-Camelię Begu 6-2, 7-5, aby zapewnić sobie miejsce w drugiej rundzie. Pomimo swojej znajomości kortów Roland Garros i dominacji na mączce, czterokrotna mistrzyni French Open musiała głęboko sięgnąć po swoje siły, aby przejść przez ten trudny mecz.

Grając pod dachem kortu Philippe-Chatrier dzięki swojemu statusowi najwyżej rozstawionej zawodniczki, Świątek nie została dotknięta niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które zakłóciły grę na zewnętrznych kortach. To miejsce stało się fortecą dla polskiej gwiazdy, która przedłużyła swoją serię zwycięstw na paryskiej mączce do 22 meczów i ogólną serię zwycięstw na tej nawierzchni do 20 meczów.

Jednak 23-latka przyznała, że musiała stawić czoła wielu trudnościom podczas meczu. “Mój poziom był trochę zmienny, a napięcie większe niż zwykle,” powiedziała Świątek polskim mediom. “Pierwsze rundy nigdy nie są łatwe, więc w pewnym sensie daję sobie zasługę za to, że udało mi się wejść w odpowiedni rytm na koniec. Popełniłam wiele błędów, ale najważniejsze jest to, że w ostatnich trzech gemach poprawiłam swój poziom i koncentrację i wygrałam w dwóch setach.”

Statystyki meczu ujawniły obszary do poprawy, gdyż Świątek popełniła więcej niewymuszonych błędów (30) niż wygranych punktów (22) podczas 1 godziny i 45 minut na korcie. Po dwóch przełamaniach w komfortowym pierwszym secie, najwyżej rozstawiona zawodniczka musiała odrobić stratę przełamania w drugim secie, aby doprowadzić do stanu 5-5, zanim wygrała kolejne dwa gemy i zapewniła sobie zwycięstwo, gdy Begu popełniła podwójny błąd serwisowy.