Breaking News

Pegula zaskakuje Świątek, Sinner pokonuje Miedwiediewa w ćwierćfinale

Nowy Jork, 5 września (Reuters) – Jessica Pegula pokonała najwyżej rozstawioną Igę Świątek w ćwierćfinale, kontynuując serię sukcesów Amerykanów na US Open w środę, podczas gdy światowy numer jeden mężczyzn, Jannik Sinner, pokonał Daniiła Miedwiediewa, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale.

Pegula wykorzystała błędy Świątek, by po raz pierwszy w karierze awansować do półfinału Wielkiego Szlema, wygrywając 6-2 6-4, podczas gdy Sinner triumfował 6-2 1-6 6-1 6-4, aby po raz pierwszy dotrzeć do najlepszej czwórki na Flushing Meadows.

Przegrane Świątek i Miedwiediewa oznaczają, że tegoroczny US Open wyłoni dwóch nowych mistrzów.

Sinner zmierzy się z Jackiem Draperem o miejsce w drugim finale Wielkiego Szlema, po tym jak brytyjska sensacja pokonała kontuzjowanego Australijczyka Alexa de Minaura 6-3 7-5 6-2, stając się pierwszym Brytyjczykiem, który dotarł do półfinału od 2012 roku.

Pegula, która przegrała sześć wcześniejszych ćwierćfinałów Wielkiego Szlema, zmierzy się z Karoliną Muchovą po tym, jak nierozstawiona Czeszka pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6-1 6-4 w dziennym meczu na stadionie Arthura Ashe’a, mimo że zmagała się z chorobą.

„Jestem naprawdę szczęśliwa, że awansowałam do półfinału” – powiedziała Pegula, która dołączyła do swoich rodaków Taylora Fritza i Francesa Tiafoe w decydującej fazie turnieju.
„Myślę, że zagrałam naprawdę czysty mecz. Czuję, że nie popełniłam zbyt wielu błędów i udało mi się od początku przejąć inicjatywę, co prawdopodobnie ją sfrustrowało.”
Świątek, mistrzyni z 2022 roku, nie mogła powiedzieć tego samego, ponieważ miała problemy z serwisem w pierwszym secie i popełniła 41 niewymuszonych błędów w całym meczu.

Problemy Polki z serwisem zaczęły się wcześnie, a Pegula w pełni wykorzystała sytuację, szybko uzyskując prowadzenie 4-0 w pierwszym secie. Swiatek wyglądała lepiej, gdy przełamała Pegulę na początku drugiego seta, ale nie udało jej się odzyskać tempa – szósta rozstawiona Amerykanka przełamała z powrotem i zdobyła zwycięstwo. “Nie do końca rozumiałam, dlaczego mój serwis nie działał,” lamentowała Swiatek. “Trudno było mi znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Dziś po prostu popełniłam za dużo błędów.”

Błędy również dotknęły mistrza z 2021 roku, Medvedeva, który popełnił 57 błędów własnych w nieprzewidywalnym meczu przeciwko rozstawionemu z numerem 1 Sinnerowi. Rosjanin nie zdołał wykorzystać momentum, które zdobył po wygraniu drugiego seta, przegrywając pięć gier z rzędu w trzecim secie, a następnie oddając Sinnerowi przełamanie w czwartym secie z powodu błędu własnego. „To było dziwne w pierwszych dwóch setach, ponieważ ten, kto zdobył pierwsze przełamanie, zaczął się rozkręcać” – powiedział Sinner, który pokonał Medvedeva w finale Australian Open w tym roku, a następnie przegrał z nim w ćwierćfinale Wimbledonu.